Masáže pro zdraví i odpočinek

Bc. Dagmar Heřmánková

Reflexní masáž lymfatického systému

reflexni_lymfa.jpg

Reflexní lymfatická masáž  je citlivá  metoda, kterou klienti vnímají jako velmi relaxační. Přesto intenzivně pozitivně ovlivňuje  kondici lymfatického systému.

 

Jemná práce se zónami na nártu

Lymfa se odvádí cílenými tahy na reflexních zónách nártu . Zároveň se na chodidle podporuje činnost orgánů, které s prací lymfatického systému souvisejí (ledviny, játra, srdce...)

Na rozdíl od klasické manuální lymfodrenáže, která se provádí na povrchu těla a ošetřuje povrchový lymfatický systém,  reflexní  lymfatická masáž  aktivuje rovněž hluboký lymfatický systém včetně zóny břicha.

 

Reflexní lymfatická masáž je nenáročná na čas

Během hodinové terapie účinně stimuluje, zprůchodňuje a čistí lymfatický systém celého těla. Oproti klasické manuální lymfodrenáži, která je poměrně zdlouhavá, je tedy reflexní lymfatická masáž levnější a dostupnější.

 

Lehněte si na záda a hodinu odpočívejte

Terapeut mezitím jemnými krouživými pohyby a podélnámi tahy na nártu otevře hlavní lymfatické uzliny včetně cisterny chyli (lat.) na začátku hrudního mízovodu, kam ústí mízní cévy z břišní dutiny a dolní poloviny těla a na niž nelze dosáhnout při manuální lymfatické masáži.

Tahy a dotyky jsou jemné a naprosto bezbolestné. Provádí se v přesně dané posloupnosti v souladu s anatomií těla, aby byla lymfa odváděna správným směrem od periferií k hlavním uzlinám a dále až do uzlin pod klíčními kostmi, kde lymfatický cévní systém ústí do krevního řečiště. Lymfatické tekutina je pak transportována do jater a ledvin, odkud se toxiny odvádějí z těla pryč.

Reflexní lymfatická masáž je skvělá šetrná podpůrná detoxikační technika, která aktivuje samoléčebné schopnosti těla.

 

Chci to!

Dopřejte si masáž

pexels.com

Reference

"Dáša pokaždé najde, kde je to bolavé místo, a umí ho uvolnit. "  "S velkými odbornými znalostmi, perfektní při práci s trigger pointy."  "Opravdu mi pomohla a navíc u ní téměř pokaždé usnu. "

Přečtěte si vše

pexels.com

Zbavte se bolesti

Masáž a myofasciální uvolňovací techniky pomáhají s bolestmi beder, zad mezi lopatkami, s krční páteří, tenisovým loktem, plantární fasciitidou (patní ostruha) a smnoha dalšími potížemi.

Podrobně o masážích

pexels.com - JÉSHOOTS

Objednejte se

SMS nebo email je ta nejjistější cesta. Když se chcete nejdřív na něco zeptat, volejte. Pokud nezvednu, zavolám zpět. 
605 256 319, info@dagmar-masaze.cz

Více kontaktů